Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]
Paştele este cea mai veche şi importantă sărbătoare a creştinătăţii, care a adus omenirii speranţa mântuirii şi a vieţii veşnice, prin sacrificiul lui Iisus Hristos, singura minune care se arată tuturor, credincioşi şi necredincioşi.
Astfel, în prag de zi sfȃntă, Grupa „Buburuzelor” de la Grădiniţa Nr. 8, structură a Şcolii Gimnaziale Nr.1, coordonată de prof, Pînzariu Camelia şi prof. Ştefan Alina a fost în vizită la prietenii din Clasa Pregătitoare C de la Şcoala Gimnazială „Spiru Haret”, Dorohoi, coordonaţi de prof. Caia Iulieta.
Împreună au realizat o activitate în cadrul parteneriatului „TRADIŢII ŞI OBICEIURI PASCALE” dedicată zilei Paştelui. Îmbinând tehnici diferite de lucru, preşcolarii, ajutaţi şi îndrumaţi de d-le educatoare, dna învăţatoare şi şcolari, au realizat lucruri deosebite: colaje cu iepuraşi şi ouă.
Activitatea s-a încheiat cu interpretarea unor cȃntecele de primăvară şi recitarea unor poezii vesele.
Doi prieteni stau de vorbă:
- Ce mai faci?
- Uite, m-a lăsat nevasta pentru cel mai bun prieten.
- Credeam că eu sunt cel mai bun prieten al tău…
- Acum e el…
Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.
NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.
Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.